Home
Testimonials
Biz Olabilmek… (Sevil KARLIK)

Biz Olabilmek… (Sevil KARLIK)

Öncelikle herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı, neşeli ve başarı dolu bir yıl dileyip, sizlerle hem DEÜDER hem de Ankara buluşması ile ilgili duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık olarak üç ay önce Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu aynı zamanda Mezunlar Derneğimizin saymanı üstadım Mihdiye Hanım’ın yanında çalışmaya başlamamla birlikte DEÜDER ile de tanışmış oldum. Sonrasında Ankara buluşmasına kadar geçen süreçte elimden geldiğince dernek çalışmalarına özel titizlik gösterdim. Çünkü önümde harika rol modeller vardı. Bunun için kendimi ayrıca şanslı hissettiğimi belirtmek isterim.
Ankara buluşmasında, herkesten farklı olarak 2015 yılı mezunu olduğum için daha heyecanlıydım. Çünkü içlerinde birkaç kişi dışında kimseyi tanımıyordum. Ayrıca buluşmanın nasıl geçeceğine dair belirsizliğin yarattığı bir tedirginlik vardı üzerimde.Ancak buluşmada, yönetim kurulu üyelerinin, üyelikten ziyade gönüllülük esasına bağlı kalarak tavır oluşturmaları beni çok etkiledi. Onların yaptıkları fedakarlıklar, insanları bir araya getirme gayretleri, derneğin geleceği adına attıkları önemli adımlar, ileride daha da güzel işler çıkacağına olan inancımı kuvvetlendirdi. Ankara buluşması bende bu düşüncelerin oluşması adına güçlü somut bir sebeptir.
Buluşmaya dair gözlemlerim arasında dikkatimi çeken bir başka durum ise, katılımcıların birbirlerine karşı olan içten, samimi tavırları ve yıllara meydan okuyan enerjileri idi. İtiraf etmeliyim ki; içimden ” keşke onlarla aynı dönemde mezun olsaydım ” diye birçok kez geçirdim.
Toparlayacak olursam sizlerle beraber aynı ortamda bulunmaktan son derece mutluluk duydum. Benim için son zamanlarda birlik ve beraberliğin öncü olduğu samimiyetin ve içtenliğin en güzel şekilde gösterildiği bir birliktelikti.
Bu zamana kadar dernekle ilgili yaptığım çalışmalarda olduğu gibi bundan sonraki çalışmaları da bir görev gibi görerek değil, gönüllülük esasına bağlı kalarak büyük bir arzu ile severek devam ettireceğim.Tecrübeleri ile bana ışık olacaklarına inandığım ve beraber çalıştığım bunca değerli insana sonsuz teşekkür eder, onlarla çalışmaktan büyük kıvanç duyduğumu belirtmek isterim. Ayrıca 300. üye olmanın verdiği mutlulukla şimdiden bir sonraki buluşmanın gerçekleşeceği günü sabırsızlıkla beklemekteyim. Çünkü ”Dokuz Eylül’e değer, Dokuz Eylüllü’ye değer.”

Sevgiyle…

Sevil KARLIK
Dokuz Eylül Üniversitesi / 2015