Home
Eğitim ve Kariyer KOMİTESİ

Eğitim ve Kariyer KOMİTESİ

Öğrencilerimizin çalışma hayatına en iyi şekilde hazırlanmalarında destek olunması ve nitelikli insan kaynağı potansiyelimizi iş dünyasına tanıtarak, özel ve resmi kurumlarla işbirliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerimizin ve potansiyel mezunlarımızın istihdam edilebilirliklerinin artırılması amaçlanmaktadır.

Üniversite ile İlişkiler : Komitemiz, Üniversitemizin “Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü” ile işbirliği içinde çalışarak DEÜ öğrenci ve mezunlarına kariyerlerine uygun, nitelikli staj ve iş bulmaları konusunda yardımcı olmayı hedeflemektedir. Amacımız hem işverenler, hem de iş arayan mezunlarımızın güvenini ve yoğun ilgisini çekecek etkin bir platform oluşturmaktır.

Öğrenciler ile Mentorluk İlişkileri: İş hayatına yeni atılmış ve hedeflerini henüz belirleyememiş mezunlarımızın kariyerlerini geliştirmelerine önemli faktör olmakla beraber, kurum kültürüne alışmakta zorlanan, kuruma uyum sağlayacak bireysel planlarını yapmakta desteğe ihtiyaç duyan, mesleki gelişim sürecini kısaltmak ve bu süreci en az hatayla atlatmak isteyen mezunlarımıza ve öğrencilerimize mentorluk desteği vermek amaçlanmaktadır.