Home
Burs
Burs Duyurusu

Burs Duyurusu

Dernek hedefleri doğrultusunda, çağdaş değerleri savunan bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla maddi gereksinimi olan Dokuz Eylül Üniversite’si öğrencilerine ( lisansüstü öğrencilerini kapsamaz ) burs verilecektir.

Burs karşılıksızdır, her akademik yıl içerisinde en fazla dokuz ay boyunca ödenir. Her eğitim –öğretim yılı öncesinde burs komitemiz tarafından burs verme koşulları ve takvimi belirlenir.

Burs fonu gelirleri; kişi ve kurum bağışları, burs yararına yapılan Dernek etkinliklerinden elde edilen gelirler ile Dernek gelirlerinden Yönetim Kurulu kararı ile ayrılan tutarların toplamıdır.

Burs, Dokuz Eylül Mezunlar Derneği DEUDER Burs komisyonu tarafından başvuru şartlarını yerine getiren öğrenciler arasından değerlendirme kriterlerine göre seçilir ve Yönetim Kurulu tarafından onaylanır.

Burs, kazanan öğrencilere e-posta yoluyla duyurulur. E-posta gönderimi öncesinde edinilen bilgiler kesinlik ifade etmemektedir.

Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, Ekim ayında  ilk burs ödemesi yapılır. Bir öğretim döneminde ekim-haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

Burs Başvuruları:    2016-2017 öğrenim dönemi için başvuru tarihi: 15 Eylül – 30 Eylül’dür.

Burs Ödemeleri:       2016-2017 öğrenim dönemi için 150TL (9 ay) olarak belirlenmiş olup ilk burs ödemesi Ekim ayında 1 aylık ödeme ile başlayacak, Haziran ayında dönemin son ödemesi yapılacaktır.