Home
Burs
Burs Alanlar
BURS ALMA KOŞULLARI

BURS ALMA KOŞULLARI

Dokuz Eylül Üniversitesi lisans eğitimi görmek,( Dokuz Eylül Üniversitesi Yüksek Lisans, Doktora öğrencileri ile ücretli değişim programında bulunan öğrenciler aday olamayacaklardır)

Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,

Yüksek Öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak, (O öğretim döneminde okula giren toplam öğrenci sayısının ilk yarısı içinde olmak)

Ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2 olmak. 100 üzerinden not verilen üniversitelerde de en az 50 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 2′den fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

DİĞER KOŞULLAR

Burs almaya hak kazanan öğrenciler, burs aldıkları süre boyunca Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği DEUDER bünyesindeki 3 etkinlik ve/veya projelerde gönüllü çalışmalara katılmayı kabul ederler.

Burs almaya hak kazanan öğrenciler burs aldıkları süre boyunca, her öğrenim yarı dönemine ait transkriptlerini, ilgili dönemin bitmesini müteakip en geç 1 ay içerisinde, Burs Komisyonu’na elden ya da e-posta yolu ile ulaştıracaklarını taahhüt ederler.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM ?

Burslara başvuru tarihi: 15 Eylül – 30 Eylül

Online Başvuru

  1. deuder.org.tr web adresimizde, Burs Alanlar başlığından Online Burs Alma Başvuru Formu doldurulmalıdır.
  2. E-posta adresinize bu işlemlerden sonra başvurunuza dair bilgilendirme iletisi gönderilecektir.
  3. Başvuru formunda belirtilen belgeler görüşmeye çağrıldığınız durumda mutlaka yanınızda bulundurulmalıdır.

Burs, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrenciye, normal öğrenim süresi boyunca verilir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu haziran ayı sonunda kesilir.

BURS KESİLMESİ / İPTALİ

Başvuru sırasında veya sonrasında gerçek dışı beyanda bulunduğunun anlaşılması,

Dokuz Eylül Üniversitesi ile ilişiğinin kesilmesi, kaydının dondurulması, (belirtilen koşulların ortadan kalkması durumunda burs ödemesine devam edilir),

Gelir düzeyinde bir artış olup burs ihtiyacının ortadan kalkması,

Dernek-Bursiyer ilişkilerine esas etkinliklere, mazeretsiz olarak, Komite tarafından belirlenen sayıdan mazeretsiz az katılması,

Kendisine ulaşılamaması.